Leontýnka #73

K americkému fotbalu jsem přišla jak slepý k houslím. Když jsem narazila na holky, co rozdávaly letáčky na nábor hráček amerického fotbalu, tak jsem o tom sportu ani o pravidlech neměla nejmenší tušení. Ale rezonovala ve mně myšlenka, že bych si zkusila nový sport a našla nové kamarádky. A tak jsem sebrala veškerou odvahu a přišla na nábor. A ono to bylo překvapivě fajn. S holkami jsme si sedly. Je to skupina bláznivých ženských, které dokážou člověka povzbudit a nakopnout, i když se na to zrovna samy ani necítí. A tak jsem si řekla: "Jo… mezi takový dámy chci patřit."

Po náborech, kde nám trenéři představili základy fotbalu, přišla teorie a pár náročných tréninků. Mám ráda výzvy a rozhodně ta dřina stála za to vydržet! Nikdy nezapomenu na společnou radost po prvním vyhraném zápase sezony.

Jen o pár měsíců později nastupujeme do finále na tom stejném místě, kde jsme sezonu začaly. Když se rozestoupil kouř z dýmovnic, tak jsem si všimla, kolik lidí nás přišlo podpořit. Seděla mezi nimi i má rodina. Honily se mi hlavou myšlenky, jak jsem hrdá na to, že jsem součástí tohoto týmu a jsem Amazonka. Tento pocit už jen umocnilo zvednutí trofeje mistryň České republiky amerického fotbalu.

"Díky této příležitosti jsem se neskutečně posunula po fyzické i psychické stránce. Rozhodně bych doporučovala každé ženské se špetkou odvahy si dojít tento týmový sport vyzkoušet!"

* 28.1.2024 - Leontýnka, Offensive Line