TITUL ZPÁTKY V BRNĚ

Amazons se vrátily na trůn!

Zápas mezi Amazons a Black Cats měl nabídnout vyrovnanou bitvu. Oba týmy si počínaly v základní části suverénně a vzájemný zápas vyhrály Black Cats po boji 26:17. Finálový zápas v Brně ale nabídl naprosto odlišný scénář.

Amazons měly od začátku zápasu jasnou převahu v útoku i v obraně. Útok Amazons pod vedením Lenky Vavrisové našel recept na překonání pražské obrany. Amazons se mohly opřít o výbornou běhovou hru a hned v úvodním drivu se 3yardovým během prosadila Vavrisová. Útok Black Cats se v první čtvrtině na hřišti dlouho neohřál a naopak Amazons udeřily i podruhé. Tentokrát Vavrisová našla Kamilu Ludlovou, která si připsala 49yardový touchdown.

Black Cats na konci první čtvrtiny dokázaly snížit field goalem Michaely Ďuriškové, ale to bylo z pohledu útoku Black Cats vše. Ve zbytku zápasu se prakticky nepřiblížily k endzóně soupeřek. Do klíčového trháku se Amazons dostaly v průběhu druhé čtvrtiny, ve které daly další tři touchdowny. Vavrisová nejprve navyšovala na 21:3 23yardovým během a následně si touchdown připsala také Ludlová a Ivana Schmiedová. Poločasové skóre 35:3 dávalo vědět, že zápas o titul napínavý boj nenabídne.

Jakoukoliv snahu o obrat ve druhém poločase rázně utnula Vavrisová hned v úvodu třetí čtvrtiny 16yardovým touchdownem, kterým se spustil čas podle pravidla Mercy rule. Ve zbytku zápasu si Black Cats připsaly safety, když při plánovaném puntu Amazons se míč dostal přes puntera až do endzóny. Na konečných 45:5 upravila v průběhu poslední čtvrtiny Tereza Kubicová 35yardovým field goalem.

Amazons dominovaly v běhové hře a obrana soupeřkám prakticky nic nedovolila. Brněnský tým se vrací na trůn poprvé od roku 2019.