Amazons ovládly ženskou ligu počtvrté v řadě

11. listopad 2019, Radim Kroulík

Hráčky Brno Amazons dokázaly počtvrté v řadě vyhrát mistrovský titul. Na domácím hřišti zvítězily po velkém boji nad Warsaw Sirens 26:18. Amazons potvrdily roli favoritek a v letošní sezoně nenašly přemožitelky.

Cesta za obhajobou nezačala pro Amazons podle představ. Sirens už v posledním zápase základní části na hřišti Amazons ukázaly, že by mohly suverénní Amazons potrápit. V generálce na finálový Paddock Rose Bowl totiž podlehly 44:53.

Úvod finále vyšel lépe polskému týmu. Ten dokázal pravidelně zastavovat útoky Amazons a první čtvrtina tak skončila bez bodů. "Útok nám to trochu zkomplikoval, kdy jsme hloupě ztráceli fumbly," vysvětlil po zápase hlavní trenér Amazons, Daniel Schmied.

Sirens dokázaly vydařený vstup do finále přetavit v body, když v úvodu druhé čtvrtiny otevřela skóre na 6:0 pro Sirens Magdalena Lonc. Odpověď Amazons přišla až v závěru prvního poločasu, kdy se s míčem do endzóny probojovala Petra Pejšková. Ani Amazons se nepodařilo Touchdown potvrdit, a tak poločasové skóre bylo 6:6.

Amazons v letošní základní části dominovaly v útoku i obraně, ale ve finále tahaly dlouho za kratší konec. Sirens dokázaly v úvodu druhého poločasu odskočit na 18:6 po touchdownech Kazimierczakové a Walczyńské.

V kritické situaci zavelela k obratu útočná opora brněnského týmu, Alžběta Nečasová. Ta v závěru třetí čtvrtiny dokázala snížit na 13:18. Obrat dokonala z kraje závěrečné čtvrtiny Tereza Kubicová, když 31yardovým touchdownem poslala domácí Amazons do vedení 19:18.

Pojistku za vítězstvím zaznamenala Alžběta Heroschová, která upravila skóre na konečných 26:18. "Začali jsme zápas v útoku novou formací. Čekali jsme změnu od obrany Sirens, která nakonec nepřišla a vrátili jsme se zpět k ostřílenému útoku, kde jsme to hrnuli a začali jsme získávat převahu," dodal Schmied.

Amazons vyhrály Paddock Rose Bowl V a slaví čtvrtý titul v řadě. Po dominantní základní části se na vítězství ve finále nadřely pořádně nadřely. "Dost jsme se nadřeli, ale udělali jsme dost chyb. V předchozích finále jsme nedělali chyby," uzavřel spokojený trenér Amazons.