SEZONA 2017

Všechny zápasy Amazons s Black Cats měly v sezóně 2017 vyrovnaný průběh. A ani ve finále tomu nebylo jinak. Přesto se týmu podařilo úspěšně obhájit vítězství a podruhé získat titul Mistryní ČR

foto: Tomáš Srtačok
foto: Tomáš Srtačok

Štíty Amazonek zůstaly v základní části čisté 

17. říjen 2017

Poslední zápas sezony odehrály brněnské Amazons v sobotu 14. října na svém domácím hřišti  proti pražským Black Cats. První jmenované si účast ve finále ženské ligy - Bitters Rose bowl III zajistily 8. října drtivou porážkou třetího celku ligy, Prague Harpies. Amazons tedy hrály hlavně o post neporaženého týmu v základní části. Po napínavém zápase slavily těsnou výhru 13:12.


Bitters Rose Bowl III.

Black Cats chtěly začít lépe než v zápasech základní části, kdy se v obou případech dostaly do ztráty, kterou již nedokázaly smazat. To se pražskému týmu částečně podařilo. Na konci první čtvrtiny se sice Amazons ujaly vedení po prvním touchdownu Nečasové, ale ve druhé čtvrtině se Black Cats podařilo skóre otočit ve svůj prospěch. Bylo to tak letos vůbec poprvé, kdy se Black Cats v zápase ujaly vedení.

Následnou přetahovanou o vedení v zápase vedly Alžběta Nečasová za Amazons a Radka Dlabalová za Black Cats. Tyto dvě nejužitečnější hráčky svých týmů zaznamenaly dohromady 7 z 8 touchdownů. Rozhodujícím faktorem se nakonec ukázala být potvrzení. Za Brno Amazons se totiž touchdown kickem podařilo dvakrát potvrdit Kristýně Drmotové, zatímco Black Cats se další body po touchdownech přidat nepodařilo. Obzvlášť klíčové potvrzení bylo v závěru zápasu, kdy po touchdownu Dlabalové snížily Black Cats na rozdíl dvou bodů. Potvrzení za dva body, které mohlo poslat zápas i do prodloužení, se pražskému týmu opět nevydařilo.

Brno Amazons tak obhájily ve finálovém Bitters Rose Bowlu ženský titul v americkém fotbale konečným skóre 26:24. Ve třech ročnících ženské ligy se tak dvakrát radoval brněnský tým.

Americký fotbal teď bude mít na českých trávnících pauzu, soutěž mužů začne opět v dubnu.