RunningBack (RB)

To je ta holka, co běhá jako střelená.

Runningback je hráčka, který má na starosti běhání s míčem. Je to ta holka, která má rychlé nohy a umí se vypořádat s tlakem ze strany soupeřů. Jakmile dostane míč, snaží se co nejrychleji překonat obranu soupeře a doběhnout až na druhý konec hřiště. Většinou běží směrem dopředu, ale může se  přemísťovat i ze strany na stranu a hledat ideální prostor pro průnik do obrany soupeře.

RB je běžkyně, která se snaží překonat všechny překážky na cestě k cíli. Runningback představuje důležitou součástí týmu, protože právě ona může dát rozhodující bod, který týmu zajistí vítězství.


Typy RB

Silový runningback je jako kombinace železné lady a římské bojovnice. Silová RB nemusí být nutně nejrychlejší, ale má obvykle silné odhodlání a schopnost prorážet obranu soupeře jako horký nůž máslem. Pokud potřebujeme získat těžké yardy nebo se dostat do end zóny, silový runningback je ten, na koho se spoléháme.

Na druhé straně, běhavý runningback je jako blesk z čistého nebe. Běhavá RB má obvykle menší postavu a neuvěřitelnou rychlost. Má schopnost prodrat se skrz obranu soupeře a doběhnout až do end zóny rychlostí, která vám vyrazí dech.

Pokud se rozhodnete hrát na pozici runningbacka, musíte být připraveny na tvrdou práci. Když ale dokážete překonat obranu soupeře a doběhnout až na druhý konec hřiště, budete se cítit jako nejlepší hráčka na světě!

Myslíš, že by si mohla být dobrý Runningback? Přijď se ukázat a stav se za námi na trénink ;-)