RunningBack

To je ta holka, co běhá jako o život.

Runningback (RB) je hráčka, který má na starosti běhání s míčem. Má rychlé nohy a umí se vypořádat s tlakem ze strany soupeřů i všemi dalšími překážkami, které na cestě k cíli potká. Jakmile dostane míč, snaží se co nejrychleji překonat obranu soupeře a doběhnout až na druhý konec hřiště. Většinou peláší směrem dopředu, ale může se  přemísťovat i ze strany na stranu a hledat ideální prostor pro průnik do obrany soupeře.

Running Back představuje důležitou součást týmu, protože právě tento člověk dává rozhodující body zajišťující týmu vítězství.

Pokud se rozhodnete hrát na této pozici, musíte být připraveny na tvrdou práci. Když ale překonáte obranu soupeře a doběhnete až na druhý konec hřiště, budete se cítit jako nejlepší hráčka na světě!

Myslíš, že na to máš a mohla bys být dobrý Runningback? Přijď se ukázat a stav se za námi na trénink.


Typy Runningbacků

Silový RB

Silový runningback je jako kombinace železné lady a římské bojovnice. Nemusí být nutně nejrychlejší, ale obvykle má silné odhodlání a schopnost prorážet obranu soupeře jako horký nůž máslem. Pokud tým potřebuje získat těžké yardy nebo se dostat do end zóny, silový runningback je ten, na koho se spoléhá.


Běhový RB

Na druhé straně běhavý runningback je jako blesk z čistého nebe. Obvykle má menší postavu a neuvěřitelnou rychlost. Její přednost spočívá ve schopnosti prodrat se skrz obranu soupeře a doběhnout až do end zóny rychlostí, která vám vyrazí dech, přičemž často ani netušíte, jak se to stalo.