SEZONA 2018

Čtvrtý ročník Bitters ženské ligy se nesl v podobném duchu jako ty předešlé. Brno Amazons a Prague Black Cats se probojovaly do finále. 4. listopadu 2018 na domácím hřišti završily Amazonky zlatý hattrick. V Bitters Rose Bowlu porazily Black Cats 32:6.

Bitters Rose Bowl IV.

K třetímu titulu dovedly tým Brno Amazons Alžběty. Čtyři touchdowny si připsala Alžběta Nečasová, pátý přidala Alžběta Heroschová. O vítězství rozhodly Amazons ve druhé čtvrtině, ve které si připsaly hned tři touchdowny. "Začátek byl nervózní z obou stran. Rychle se nám ale podařilo vytvořit náskok tří skórů a pak už jsme zápas udrželi," zhodnotil vítězství hlavní trenér Amazons, Daniel Schmied.

"Byl to nejtěžší zápas sezóny," oddechla si po zápase vítězná Ivana Hájková. "Kočky na nás byly perfektně připravené a na začátku jsme byly nerozehrané," hledala Hájková příčiny pomalého začátku. Obrana brněnského týmu podávala celou sezónu dominantní výkony a bylo by velkým překvapením, kdyby si dvacetibodový náskok nechaly Brněnky utéct.

Čestný úspěch v podobě jediného touchdownu zaznamenaly Black Cats až dvě minuty před koncem zápasu. Opora pražského týmu, Radka Dlabolová, už ale jen kosmeticky upravila finální skóre.

Amazons tak ve finále potvrdily, že v letošním ročníku Bitters ženské ligy svým soupeřkám výkonnostně odskočily. V minulosti byly zápasy s Black Cats dramatické do samotného konce. Letos prošly Amazonky k titulu hladce a právem tak mají třetí trofej po sobě.