SEZONA 2020

Sezona 2020 byla předčasně ukončena z důvodu pandemie. Bohužel nebyla dohrána ani základní část, a tak pro rok 2020 liga nemá svého vítěze, přestože tým Brno Amazons měl velmi dobře našlápnuto a k potvrzení účasti ve finále jeho hráčkám chyběl k dohrání jeden vítězný zápas.

V tomto roce se Ženská liga amerického fotbalu rozrostla o tým Jíčín Windstorms.


Amazons školily nováčka z Jičína

Nováček ženské nejvyšší ligy Jičín Windstorms o uplynulém víkendu zamířil na domácí hřiště Brna Amazons, týmu, který 1. ženské lize kraluje už čtyři sezóny a i letos poráží své soupeře víc než přesvědčivě. Ani v případě nováčka soutěže se nekonalo žádné překvapení.

Nekompromisní brněnská obrana nedovolila útoku jičínských Vichřic téměř žádný posun po hřišti. A to ani po zemi, ani vzduchem. Svůj podíl na tom má zejména vynikající práce brněnské defenzivní lajny, kde dominovala s číslem 33 Zuzana Horvátha. Obrana domácího týmu ve středu se zkušenou Lucií Henešovou tak ubránila vlastní endzónu a ze zápasu vyšla s čistým štítem, kdy si brněnská secondary ohlídala také přihrávky jičínské quarterbackyně, které v minulých zápasech překvapily některé soupeře.

Brněnský útok v oslabené sestavě téměř za celý zápas nezaváhal. Hned z prvního drivu se prosadila tradičně po zemi runnig back Tereza Kubicová, která se v improvizované sestavě později v zápase představila na pozici slot receivera, kde zaznamenala dva touchdownové passy od quarterbacka Alžběty Nečasové. Premiérové touchdowny v letošní sezoně si připsala také druhá z dua running backů, Markéta Oharková, která je v zápasech vidět především na pozici neomylného kickera.

"Byl to dobrý zápas. Holky z Jičína ukázaly v obraně tvrdost, která byla na nováčka ligy a v podstatě hráčky, které hrají fotbal mnohdy pár měsíců, docela překvapením. V další sezoně budou určitě velice kvalitní soupeř. Je vidět, že se každý zápas učí a posouvají mílovými kroky kupředu," ocenila Oharková soupeřky.

Takzvané mercy rule uvedli rozhodčí v platnost už během 2. čtvrtiny, a zápas tak skončil už necelé dvě hodiny po kickoffu. Brněnská rozehrávačka Nečasová svými passy i přes větrné počasí poslala do endzóny také Helgu Baumann a Lenku Vavrisovou. Obě veteránky a známé tváře brněnské obrany se letos představují zejména v ofenzívě. Quarterback Nečasová pak v závěru zápasu pro 2 touchdowny v poslední čtvrtině zápasu doběhla sama.

Převzato z: https://www.caaf.cz/?path=zpravy/2413-amazons-skolily-novacka-z-jicina.html