Puštík #12

Dlouho jsem hledala sport, se kterým budu moct začít jako dospělá, a to i na úrovni, která s sebou může přinést mistrovský titul. Sport, který bude zároveň silový, kontaktní, vytrvalostní a explozivní, který otestuje moji fyzickou i psychickou připravenost. Sport, díky kterému poznám spoustu skvělých lidí, se kterými se budeme na sebe spoléhat. Sport, který je všestranný a který může hrát téměř kdokoliv.

V rámci svého hledání jsem vyrazila na nábor amerického fotbalu, i když jsem netušila, co mě pořádně čeká. Nábor byla taková malá ochutnávka a já už tehdy věděla, že je to sport, který splňuje všechny moje požadavky. Proto jsem se přidala do týmu. Přípravu jsme začínaly atletickou v hale a silovými tréninky v posilovně. V březnu jsme se přesunuly ven, kde jsme trénovaly jednotlivé techniky a součásti hry.

Časem jsme se dozvěděly, na jaké pozici budeme hrát. Trenéři nás rozřadili podle našich schopností a tělesné konstituce. Pro mě to byl linebacker. Příprava na sebe navazovala a postupně se zintenzivňovala. Začínaly jsme hrát a už se to tvářilo více a více jako fotbal. Já se na jaře zúčastnila i flagové sezóny, která mi pomohla lépe pochopit pravidla a podstatu hry.

Během léta jsme absolvovaly soustředění, na kterých jsme ladily detaily před blížící se sezónou. I přes mojí flagovou zkušenost, tohle bylo jiné. Větší, monumentálnější a samozřejmě kontaktnější. Když jsem se konečně dostala na hřiště a měla za sebou svůj první zápasový tackle, opadl ze mě všechen stres. Jak plynuly další a další zápasy, mohla jsem se posouvat a nabývat postupně na jistotě.

Celé to z mého pohledu nemohlo dopadnout lépe. První sezóna a hned mistrovský titul doma!

*28.1.2024 Puštík Eliška, LineBacker