PŘIDEJ SE K NÁM

Brno Amazons

Venkovní tréninky - FC Nordic Brno

Telefonní číslo
+420 725 406 696

E-mail
brnoamazons@gmail.com


NÁBORY


Nábory nových hráček probíhají vždy od ledna-února do konce dubna. Pokud si s námi chceš zatrénovat, napiš nám do zprávy na FB (Brno Amazons) nebo na e-mail brnoamazons@gmail.com.

Nemáš ani ponětí, o čem americký fotbal je, ale chtěla bys zkusit něco nového? Nikdy si ho nehrála, nebo naopak fotbal znáš a chtěla bys s ním začít? Pak je nábor určený právě pro tebe! Myslíš, že na to nemáš fyzičku? To vůbec nevadí! O fotbale Tě všechno naučíme a budeš i mít možnost s námi absolvovat fyzickou přípravu se zkušenými kondičními trenéry.

KDO MŮŽE PŘIJÍT? Ať jsi blondýna, bruneta nebo vlasy ani nemáš, měříš 150 centimetrů nebo dvakrát tolik, jsi hubená tak, že nemáš ráda větrné počasí, nebo o tobě zpívá Ewa Farna v písničce "Boky jako skříň"? Ve fotbale je místo pro každého. Stačí se jen odhodlat a dorazit na nábor! Vítáme všechny ženy a dívky od 16 do 40 let všech váhových kategorií (orientačně od 50 do 150 kg).

Neměj strach. Náborovým tréninkem tě provedou ty nejzkušenější Amazonky. Vyzkoušíš si základní fotbalové drilly, dozvíš se, co všechno fotbal obnáší a tvé dotazy zodpoví naši trenéři!


JOIN US!

Come to tryout and expand our squad! Recruitment of new players takes place from January-February to the end of April. If you want to train with us, write us a message on FB (Brno Amazons) or e-mail brnoamazons@gmail.com.

You have no idea what American football is all about, but would like to try something new? Have you never played it before, or do you know football and would like to start? Then tryout is just the right place to begin! Do you think your physique is not enough? That's okay! In addition to teaching you all about football, you will also go through physical training with experienced fitness trainers.

WHO CAN COME? Whether you're blonde, brunette, or don't even have hair, you're 60 inches tall or twice that, are you skinny you don't like windy weather or would you rather shake it to the rhythm of Lizzo's "Tempo"? There's room for everyone in football. All you have to do is make a decision and come to the tryout! We welcome all women and girls from 16 to 40 years old of all weight categories (tentatively from 50 to 150 kg).

Don't be afraid. The most experienced Amazons will guide you through the tryout training and even after it. You will try out basic football drills, and learn what football is all about. All your questions will be answered by our coaches!